سبدگردانی بورس

سبدگردانی چیست

سبدگردانی از واژه سبد گردان می آید و به شخصی حقوقی اطلاق می شود که براساس ویژگی های سرمایه گذار یعنی سرمایه ی شخصی و سطح ریسک پذیری سرمایه گذار، سبدی مناسب برای سرمایه گذار تشکیل می دهد و به صورت مداوم این سبد را مدیریت می کند.

در واقع سبد گردانی به فعالیتی همچون نگهداری اوراق بهادار یا خرید و فروش آن گفته می شود که توسط سبد گردان و البته به نام سرمایه گذار انجام می شود که این فعالیت ها باعث کسب سود برای سرمایه گذار می شود. همان طور که گفتیم سبدگردانی توسط سبد گردان انجام می شود و سبد گردان مشخص می کند که سرمایه گذار چه میزان سهام باید خریداری کند و زمان مناسب برای خرید و فروش سهام چه زمانی است.

سبد گردانی یعنی خرید و فروش اوراق بهادار وصندوق های سرمایه گذاری etf برای سرمای گذار با بررسی تحلیل گران خبره مجموعه اکسیر (به عنوان سبدگردان)، بطوریکه سرمایه گذار از این امر منتفع گردد. سبد گردان این کار را با کد معاملاتی صاحب سبد سهام انجام میدهد وضرورت دارد سرمایه گذار را بصورت گزارش از عملکرد سبد سهام مطلع سازد. درباره تعرفه سبدگردانی میتوانید با شرکت تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

مشاوره‌ و تحلیل مالی بازارهای بورس با علی امامی

مشاوره‌ و تحلیل مالی بازارهای بورس با علی امامی

البته نکته ای که باید به ان اشاره کنیم این است که چنین فعالیت هایی که خدمات مالی به سرمایه گذار به حساب می آید امری نوپا نیست بلکه چنین فعالیت هایی بیش از نیم قرن در جهان سابقه دارد اما در ایران سبد گردانی به تازگی مورد توجه قرار گرفته است اما مسئله ای که وجود دارد این است که سبد گردانی به صورت زیر رسمی در بازار بورس ایران وجود داشته و قدمت این مسئله به 10 سال می رسد.

اما این که گفته می شود که فعالیت سبدگردانی توسط سبد گردان انجام می شود به این معنا نیست که سبد گردان این کار را به تنهایی انجام می دهد بلکه سبد گردان با همکاری تیمی از تحلیل گران حرفه ای فعالیت سبد گردانی را انجام می دهد یعنی بر اساس میزان سرمایه ای که سرمایه گذار می خواهد سرمایه گذاری کند و خصوصیات و ویژگی های خود سرمایه گذار که شامل سطح ریسک پذیری است، سبد گردان و تیم حرفه ای تحلیل گران تصمیم می گیرند که چه نوع سبد سرمایه ای برای سرمایه گذار فراهم کند و سپس به طور مرتب آن را مدیریت می کنند تا سرمایه گذار به سود برسد.

بهترین شرکت سبد گردانی

برای این که افراد بتوانند یک سبد گردان خوب را انتخاب کنند باید به سراغ یک شرکت سبد گردانی خوب بروند و عملکرد آن ها را مورد بررسی قرار دهند و نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که ممکن است شرکت سبد گردانی در یک بازه ی زمانی بسیار خوب عمل کند و در یک بازه ی زمانی عملکرد خوبی نداشته باشد.

انتخاب سبدگردان مناسب برای بورس

به همین دلیل ما به شما توصیه می کنیم هر سبد گردانی که برای مدیریت سرمایه ی خود انتخاب کردید ابتدا در مورد برنامه ی بلند مدت آن ها برای سود آوری شان بپرسید، برای مثال از آن ها بپرسید که در یک بازه ی 5 ساله چه برنامه ای دارند و نکته ای که شما باید به آن توجه داشته باشید این است که بازار بورس جایی نیست که شما بتوانید به طور کوتاه مدت در آن فعالیت داشته باشید و چیزی واضح این است که بازار بورس از نظر سبدگردانان و کارشناسان حرفه ای در بلند مدت بهتر از سایر بازارهای سرمایه گذاری عمل خواهند کرد.

فواید سبد گردانی

در کنار تمام نکات و مواردی که در مورد سبد گردانی بیان کردیم سبد گردانی مزایایی دارد که شما می توانید در صورت کمک گرفتن از سبد گردان حرفه ای از مزایای آن بهره مند شوید که این مزایا شامل موارد زیر می شوند:

 • یکی از مهم ترین مزایایی که سبد گردانی دارد این است که شما می توانید از سهامی که خریداری می کنید حداکثر سود و بازده را به دست آورید.
 • می توانید از تجربیات و تخصص کارشناسانی که در امر سرمایه گذاری فعالیت می کنند استفاده کنید.
 • با سبد گردانی شما می توانید از وضعیت مالی و عملیاتی شرکت هایی که در بازار بورس اوراق بهادار فعالیت می کنند مطلع شوید.
 • می توانید در عرضه های اولیه شرکت کنید.
 • به دلیل این که شما از تحصص و تجربه ی یک سبد گردان استفاده می کنید می توانید با استفاده از سبد گردانی از وضعیت بازار سرمایه مطلع شوید و به بازار دسترسی داشته باشید.
 • می توانید پرتفوی متنوع بهینه ای را تشکیل دهید.

مراحل تشکیل سبد در فرایند سبد گردانی

برای این که بخواهید فرایند سبد گردانی را آغاز کنید باید فرایندی را طی کنید که این فرایند به صورت زیر است:

مراحل سبدگردانی شرکت

 1. در ابتدا باید به بخش سبد گردانی مراجعه کنید
 2. سپس سرمایه گذار باید مدارک خود که شامل اصل شناسنامه و کارت ملی می شود را ارائه دهد
 3. سرمایه گذار و سبد گردان نسبت به پر کردن فرم های مربوطه باید اقدام کنند.
 4. در گام بعدی میزان ریسک پذیری سرمایه گذار و وضعیت سرمایه گذار توسط سبد گردان مورد بررسی قرار می گیرد.
 5. حال نوبت به خرید یا فروش سهام می رسد که برای این منظور سرمایه گذار باید وجه مربوط به خرید سهام را واریز کند و یا این که گواهی هایی که مربوط به نقل و انتقال سهام است ارائه دهد.
 6. سپس قرارداد سبد گردانی و قرارداد امین باید تنظیم شود.
 7. در گام بعدی مدارک مورد نیاز باید به سازمان بورس و اوراق بهادار امضا شود تا سرمایه گذار کد سبد دریافت کند.
 8. پس از دریافت کد سبد، می توان برای سرمایه گذار سبد اختصاصی تشکیل داد
 9. سبدی که برای سرمایه گذار انتخاب می شود باید توسط تحلیل های تکنیکال بورس و کارشناسانه مدیریت شود.
 10. پس از این سرمایه گذار باید گزارش های ماهانه را به سازمان بورس و سرمایه گذار ارائه دهد و در نهایت باید قراردادی به منظور خرید، فروش، فسخ و یا تمدید قرارداد تنظیم شود.
ساعت کاری : شنبه تا پنجشنبه 08:30 الی 17:30
تماس با ما
تلفن : 28421251 – 28421051
اخبار هفته دوم آذر ماه 1401

اخبار هفته دوم آذر ماه 1401

1401.09.12 ✅ #غگرجی رنج مثبت در  در محدوده حمایتی 📊 #پایش_بازار ☑️ تعداد کل نماد: (744) 🟢 تعداد مثبت: 304 (%41) 🔴 تعداد منفی: 440 (%59) 🔼 تعداد صف خرید: 73 (%10) 🔽 تعداد ️صف فروش: 34 (%5) 🟩 تعداد نماد اختلاف مثبت: (340) 🟥 تعداد نم…
اخبار هفته اول آذر ماه 1401

اخبار هفته اول آذر ماه 1401

1401.09.11 ✅ #شپاکسا شرکت پاکسان در آبان ماه به درآمد فروش 273 میلیارد تومانی دست یافته که نسبت به ماه قبل 42.8% تغییر و نسبت به میانگین ماه های گذشته تغییر 53.2% نشان می دهد. جمع مبلغ فروش شپاکسا در دوره 11 ماهه به 2055 میلیارد تومان رسیده …
اخبار هفته چهارم آبان ماه 1401

اخبار هفته چهارم آبان ماه 1401

1401.08.29 💢 عرضه پژو ۲۰۷ در بورس کالا ✅ ۱۰۰۰ دستگاه پژو ۲۰۷ دستی، تولید گروه صنعتی ایران خودرو روز دوشنبه ۳۰ آبان در بورس کالا عرضه می‌شود‌. 🟢 قیمت پایه این خودرو، ۱۸۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تعیین شده است. ✅ #دانا رشد بیش از ۱۳۰ درصدی با حجم ۳۱ م…
اخبار هفته سوم آبان ماه 1401

اخبار هفته سوم آبان ماه 1401

1401.08.18 ✅ #ثبهساز 💢 برگزاري مناقصه مشارکت در ساخت پروژه مسکونی پروژه زیتون به مساحت 1000 متر مربع و مساحت قابل احداث 3282 متر مربع در تهران ✅ #دحاوی افزایش تقاضا و بازگشت مجدد به محدوده ۸۰۰ تومان رعایت حد ضرر ✅ #قاسم با حجم ۲۱ میلیون در سق…
کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت برای اکسیر محفوظ است - طراحی سایت شرکتی توسط آرتیمان وب