اُردر ترس چیست؟

اُردر ترس چیست؟

اُردر ترس چیست؟

اُردر ترس چیست؟ همانطور که از نامش پیداست، جهت ترساندن سهامداران برای جمع آوری هرچه بیشتر سهم در کف قیمتی و حتی پس از شکست حمایت فیک استفاده می شود. معمولا بازیگران، زمانی که قصد بالابردن سهم را داشته باشند، ابتدا بایستی حجم مورد نیاز خود را در کف قیمتی جمع نمایند تا بتوانند به خوبی آن را کنترل کنند. یکی از راهکارها، استفاده از اردر ترس می باشد‌.

حتما بخوانید : آموزش ها

راه کارهای استفاده از اُردر ترس چیست؟

برای این کار، بازیگر ابتدا مقداری سهم از فروشندگان عادی جمع می نماید ( به حدی که بتوانند اردرگذاری کند ). سپس برای جمع آوری بیشتر، شروع به اردرگذاری در سمت فروشنده با حجم اصلی در ردیف های دوم و پایین تر ( تا اردر پنجم ) می نماید.

سهامدار عادی که از اهداف بازیگر آگاه نیست، احساس می کند که فروشندگان سهم بیشتر شده و سهم قصد سقوط دارد. در نتیجه سهامدار ترسیده و شروع به فروش می نمایند.  درواقع بازیگر با این کار به آنچه که در ذهن خود داشته رسیده است. ( تشویق هرچه بیشتر سهامدار به فروش )

 

حتما بخوانید : مدیریت سرمایه گذاری در سهام

به عنوان مثال :

  • در سمت فروشنده چندین اردر ۶۰ هزار تایی و یا بیشتر ( در چارچوب قانون ) قرار می دهند.
  • در همین حین، بازیگر در سمت خریدار با ترفندی دیگر شروع به جمع آوری سهم می نماید.
  • با اندکی رنج منفی ترس بیشتری را چاشنی کار خود قرار داده و این اطمینان را به سهامداران می دهد که سهم واقعا قصد سقوط را دارد.
  • پس از اینکه فروشندگان ظاهر شدند؛ این بار بازیگر در سمت خریدار با شگردهای مختلفی شروع به جمع آوری می نماید.
  • یکی از راه کارهای مرسوم مورد استفاده توسط این افراد، استفاده از اردر مخفی یا همان اردر نمایشی است.

اُردر ترس چیست؟

اردر مخفی چیست؟

اردر نمایشی در هر کارگزاری،بسته به نوع پلتفرمی که دارا است در قسمت های مختلف قرار گرفته است. با استفاده از این ابزار شما‌ می توانید چه در زمان فروش و چه زمان خرید، فقط قسمتی از تعداد سهام مورد نظرتان را به معرض نمایش قرار دهید. درواقع شما می توانید ۳۰ درصد از حجم مورد نظر را به نمایش قرار داده و ۷۰ درصد را مخفی‌نمایید.

مثال :

فرض کنید شما قصد خرید ۲۰،۰۰۰ سهم از شرکتی را دارید، در قسمت خرید؛ تعداد را ۲۰،۰۰۰ ثبت کرده و در قسمت حجم‌نمایشی ، بجای ( ۲۰،۰۰۰ )  عدد ۵۰۰۰ را می نویسید. با این کار درواقع حجم درخواستی شما ۲۰،۰۰۰ بوده اما حجمی که روی تابلو در معرض نمایش قرار خواهد گرفت، ۵۰۰۰۰ خواهد بود.

البته برای حجم های کمتر این امر، امکان پذیر نیست.

اُردر ترس چیست؟
اردر مخفی چه کاربردی برای بازیگر دارد؟

زمانی که سهامداران خرد در سمت فروشنده ظاهر شدند، اینبار بازیگر در سمت خریدار با استفاده از این اردرهای مخفی شروع به جمع آوری سهم ‌می کند تا کسی متوجه اردرهای مشکوک نشود. چرا که اگر این حجم ها را با تعداد واقعی قرار دهد، خریداران تحریک شده و شروع به خرید می نمایند و در نتیجه تمام برنامه های بازیگر را مختل خواهند کرد. ( باعث رِنج‌ می گردند )

این روش، فقط یکی از شگرد های بازیگران بوده و روش های بسیار متعدد دیگری جهت بازی سهم وجود دارد.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.