اخبار هفته دوم اردیبهشت ماه 1400

اخبار هفته دوم اردیبهشت ماه 1400

1400.02.17

✍️ ادامه رشد های نرخ #تورم ، بهبود فضای #اقتصاد جهانی ، رشد قیمت #نفت و #فلزات و چشم انداز رشد #سود شرکتها در بازار ، مواردی هستند که می توانند سبب افق مطلوب بازار شوند !
تلاشهای دولت و بانک مرکزی برای تزریق نقدینگی به بورس هم می تواند اعتماد به بورس را احیاء کند.
اکثریت تحلیلگران بر این باورند که اگر بازار برای ۱ ماه در تعادل و ثبات فعلی باقی بماند ، روند بازگشت پولهای پارک شده به بورس هم آغاز می شود . در این مسیر تعادل بخشی به سهام قفل در صفهای فروش هم با قوانینی مانند گره معاملاتی می تواند راهگشا باشد 👌👌👌


1400.02.16

#مهم
#وبملت

✅وبملت پس از اعمال ذخیره مطالبات مشکوک و الوصول و مالیات مرتبط، ۲۳۰۰ میلیارد تومان سود ناشی از تسعیر ارز اعلام کرد !


1400.02.15

#نبض_بازار
🏦در گروه بانکی #وتجارت در قیمت 250 تومان با نوسانات مثبت همراهست.
#وبصادر شاهد جهش بیش از 1 درصد.
#وبملت رشد بیش از 1.5 درصد

#نبض_بازار

💢در گروه فلزات
#فملی رشد ۴درصد
#فخوز بیش‌از ۲درصد
#فولاد ۲درصد
#کاوه ۳درصد

🧮 گزارش بازار ۱۱:۰۰ 🕰

📊شاخص کل با رشد ۵،۵۴۰ واحد
در کانال ۱/۱۷۲/۵۹۰ واحد و نسبتا
متعادل است.

📈شاخص هم وزن بدون تغیر به
نسبت روز گذشته در کانال ۴۲۳/۰۰۰ واحد
قرار دارد و مقداری هم مثبت بود .

💰ارزش معاملات بورس و فرابورس
تا این لحظه ۵۵۰۰ میلیارد تومان.

✍️ بازار سهام محل نوسان است !

قیمت سهم شرکت فرآوری مواد معدنی در دی ماه ۱۳۸۵ در محدوده ۷۱۰۰ تومان در نوسان بود. یکسال بعد در دی ماه ۱۳۸۶ به دلیل ریزش معدن انگوران و افت قیمت جهانی فلز روی به بازه ۲۶۷ تومان به ازای هر سهم رسید. اما ۹ سال بعد با ۲۶ برابر افزایش دوباره به قیمت سال ۱۳۸۵ رسید. 👌

📊 وضعیت بازار در پایان معاملات سه شنبه ١٤ اردیبهشت ۱۴۰۰

🔹در جریان معاملات امروز شاخص کل مثبت بود و نهایتا با ۵،۲۰۳ واحد رشد به عدد یک میلیون و ۱۷۲ هزار واحد رسید .

🔸شاخص کل با معیار هم وزن و عمدتا نماد های کوچک بازار همچنان منفی هستند و با ۱۷۷ واحد کاهش نسبت به روز قبل در محدوده ۴۲۲ هزار واحد قرار گرفت .

🔹 شاخص بازار فرابورس ۱۷ هزار و ۴۲۵ واحد را به ثبت رساند .

🔰#فملی #وپاسار #فولاد #وبملت #فارس بیشترین تاثیر مثبت را روی شاخص داشتند و دو نماد #شپنا و #رمپنا تاثیر گذار ترین نماد های منفی بودند .

✅ مجموع ارزش معاملات بورس و فرابورس ۹ هزار و ۱۸۸ میلیارد بوده است.

🔖 همواره بازار های مالی و ویژه بازار سرمایه متکی به اصول و قواعد خاص #اقتصادی هستند و فعالیت در این حوزه همچون سایر حرفه ها ، نیازمند افراد متخصص با دانش و سواد #مالی است .

نظر سنجی دنیای اقتصاد نشان داد افرادی که #نهادی به قضایا توجه می کنند عمدتا بخش کوچکی از بازار هستند
و همین موضوع هم اثرات مخربی چه در سطح خرد (بازار) و چه در سطح کلان (کشور) می گذارد .

📌نوسان ذات بازار است و وضعیت فعلی ایجاد شده در بورس #دائمی نیست و به شرایط نرمال خود برمی گردد اما آن چیزی که مهم است ؛ این می باشد که به مرور زمان خود بازار افرادی را که هیچ اهمیتی به مباحث ساختاری و پایه نمی دهند ، #حذف می کند !


1400.02.13

✅ در ارتباط با تولید #فولاد مبارکه و بنا به استعلام از شرکت :

اطلاعات مصرف آب مبارکه به صورت روزانه منتشر می شود و تا شب گذشته تغییری در مصرف آب شرکت وجود نداشته و هیچ گونه هشداری از طرف مسئولین برای شرکت صادر نشده است. در صورت اعلام هشدار، کاهش مصرف آب در سناریوهای تدریجی مشابه سال های گذشته اتفاق خواهد افتاد.

🧮 گزارش بازار ۱۱:۰۰ 🕰

📊شاخص کل با ۱۰،۰۰۰ واحد افت
در کانال ۱/۱۷۰/۴۹۰ واحد قرار دارد.

📈شاخص هم وزن با ۹۵۰ واحد افت
در کانال ۴۲۳/۵۳۰ واحد است.

💰ارزش معاملات بورس و فرابورس
تا این لحظه ۲۲۰۰ میلیارد تومان !!

#شکلر

با توجه به تفاوت نرخ ارز، مجمع تکلیف کرد که ارزیابی دارایی های شرکت توسط کارشناسان رسمی دادگستری انجام شود.

#فخوز
#بورس_کالا

💢11.000 تن شمش بلوم فخوز در قیمت 119.310 ریال عرضه و تا قیمت 120.499 رقابت شد که 0.16% بالاتر از قیمت پایانی عرضه قبلی در تاریخ 7 اردیبهشت می باشد.

در جریان معاملات امروز 11.000 تن با میانگین قیمت 120.266 ریال مچ شد.

#فولاد
#بورس_کالا

💢120،010 تن ورق گرم در قیمت 193،416 ریال عرضه شد که قیمت پایه امروز نسبت به قیمت پایه قبلی 13.5 درصد بالاتر بود و این در حالی بود که تا قیمت 210،999 ریال رقابت شد که 9.1 درصد بالاتر از قیمت پایانی عرضه قبلی می‌باشد. در جریان معاملات امروز 152،790 تن از محصول عرضه شده با میانگین قیمت 201،743 ریال مچ شد. قیمت پایانی امروز 4.3 درصد از قیمت پایانی عرضه قبلی بالاتر است.

#هرمز
#بورس_کالا

💢در بورس کالا امروز 30،000 تن اسلب شرکت فولاد هرمزگان جنوب در قیمت پایه 171,074 ریال به ازای هر کیلو عرضه شد که 26،800 تن آن معامله شد. قیمت میانگین امروز0.3 درصد از قیمت میانگین عرضه هفته ی گذشته کمتر است.

💢 معاملات بورس انرژی

🟢وکیوم باتوم

🏭 پالایش نفت آبادان

۳۸۰۰۰ تن تقاضا برای خرید ۲۰۰۰۰ تن وکیوم باتوم #شپترو با قیمت پایه ۵۸۴۲۲ ریال وارد شد.بالاترین قیمت با ۵.۶درصد افزایش نسبت به قیمت پایه ۶۱۷۱۹ ریال ثبت شد.ارزش کل معاملات ۱۲۳.۴میلیارد تومان

🏭پالایش نفت بندر عباس

۷۸۲۰۰ تن تقاضا برای خرید ۴۰۰۰۰ تن وکیوم باتوم #شبندر با قیمت پایه ۶۱۳۴۳ ریال وارد شد.بالاترین قیمت با درصد افزایش نسبت به قیمت پایه ۷۲۵۳۹ ریال ثبت شد.ارزش کل معامله ۲۸۵میلیارد تومان

📊 وضعیت بازار در پایان معاملات دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

🔹شاخص کل بورس با افت ۱۳،۵۹۰ واحد وارد در ارتفاع یک میلیون و ۱۶۷ هزار واحد ایستاد !

🔸شاخص کل با معیار هم وزن ۱۴۶۶ واحد منفی بود و در پله ۴۲۳ هزار واحد قرار گرفت .

🔹 شاخص بازار فرابورس ۱۷ هزار و ۴۱۷ واحد را به ثبت رساند .

🔰#فارس #فولاد #فملی #شستا #کگل #پارسان و #رانفور تاثیر گذار ترین نماد های منفی شاخص بودند ‌.

✅ مجموع ارزش معاملات بورس و فرابورس ۱۱ هزار و ۹۹۵ میلیارد بوده است.

💢 «قیمت رقابتی» سکانس جدید بازار سنگ‌آهن کشور/ سهامداران از حضور کچاد در بورس کالا منتفع خواهند شد

🔹مدیر بازرگانی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو مطرح کرد: نقطه عطفی در بازار سنگ‌آهن کشور اتفاق افتاد و با پرچمداری چادرملو، تابوی قیمت‌گذاری دستوری در بالادست زنجیره فولاد شکسته شد و برای نخستین بار 50 هزار تن کنسانتره تولیدی این شرکت در بورس کالا عرضه و در فضای کاملا رقابتی به فروش رسید؛ استمرار عرضه‌ها در بورس کالا، قطعا نویدبخش سودآوری بیشتر برای شرکت چادرملو خواهد بود که سهامداران نیز از این موضوع منتفع خواهند شد.

✅ تحرکات سازمان برای بهبود شرایط بورس با صدور مجوزهای افزایش سرمایه

🔹مجوز افزایش سرمایه ۱۴۰۳درصدی #خمحور از محل مازاد تجدید ارزیابی ها صادر شد.

🔹مجوز افزایش سرمایه ۱۱۷۶درصدی #غدشت از محل مازاد تجدید ارزیابی ها صادر شد.

🔹مجوز افزایش سرمایه ۵۲۸ درصدی #بنیرو از محل مازاد تجدید ارزیابی ها صادر شد.

#مهم

💢طبق اخبار رسیده در جلسه عصر امروز سران قوا با همه ۷ پیشنهاد سازمان بورس که در قالب بسته ۳+۷ ارایه شده بود (با برخی اصلاحات جزیی) موافقت شد و به زودی ابلاغ خواهد شد.

💢 در جلسه امروز ستاد عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا، همه 7 پیشنهاد سازمان بورس و اوراق بهادار جهت حمایت از بازار سرمایه با إصلاحات جزیی به تصویب رسید و این مصوبات بعد از تایید مقام معظم رهبری برای اجرا ابلاغ خواهند شد.

همچنین در این جلسه پیشنهادات خوبی از سوی سران قوای مقننه و قضائیه مطرح و مقرر شد در جلسات بعدی مورد بررسی قرار گیرند. بدین ترتیب حمایت سران 3 قوه به مصوبات این جلسه بسنده نشده و ادامه خواهد داشت.
محمد علی دهقان دهنوی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، در گفتگو با سنا با اشاره به نظر مساعد روسای محترم سه قوه در خصوص بسته پیشنهادی سازمان بورس که پیشتر در هیات دولت مصوب شده بود، از تایید نهایی این مصوبات با إصلاحات جزیی خبرداد وگفت: بر اساس مصوبات امروز، مقرر شد 80 درصد از مالیات نقل و انتقال سهام در سال 1400 به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز شود.
وی افزود: دراین جلسه با انتشار 20 هزار میلیارد تومان اوراق بدهی توسط صندوق تثبیت بازار سرمایه و صندوق سرمایه‌گذاری مشترک توسعه بازار سرمایه با تضمین دولت جمهوری اسلامی ایران موافقت شد .
دهقان دهنوی با اشاره به مفاد ماده 16 و 17 قانون رفع موانع تولید تصریح کرد: پیرو مصوبه این جلسه بانک‌ها و موسسات اعتباری برای برنامه های حمایت از بازار سرمایه در چارچوب مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی از شمول ماده 16 و 17 قانون رفع موانع تولید خارج خواهند بود
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادارخاطرنشان کرد: دراین جلسه به منظور تشویق حمایت از بازار سرمایه مقرر شد شرکت هایی که ازسهام خود و یا شرکت های زیر مجموعشان حمایت کنند مالیات بردرآمد آنها در سالجاری امهال و به سال بعد موکول شود. همچنین شرکت هایی که سود تقسیم نشده سال 1400 آنها به حساب سرمایه منتقل می‌شود، مشمول مالیات با نرخ صفر خواهند بود.

دهقان دهنوی از اجازه سرمایه گذاری صندوق توسعه ملی در بازار سرمایه براساس مصوبات جلسه سران قوا خبرداد و گفت: براساس این مصوبه
صندوق توسعه ملی مجاز به سرمایه گذاری در بازارهای پولی و مالی داخلی از جمله بازار سرمایه شد.
رئیس سازمان بورس و أوراق بهادار در خصوص مصوبه مربوط به جبران زیان خریداران واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق قابل معامله پالایش یکم تصریح کرد: دراین جلسه مقرر شد تا زیان محقق شده آن دسته از خریداران واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق قابل معامله پالایش یکم که واحدهای مذکور را از دولت خریداری کرده‌ و تاکنون به فروش نرسانده‌اند، از طریق اعطای سهام جبران شود.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با ابراز امیدواری از تاثیرات مطلوب اجرای این مصوبات برای سرمایه گذاران در بازار سرمایه خاطر نشان کرد این مصوبات در صورت تایید مقام معظم رهبری برای اجرا ابلاغ خواهند شد.
وی در ادامه با اشاره به پیشنهادات خوب ارایه شده از سوی سران قوای مقننه و قضائیه اظهار داشت: از جمله این موارد پیشنهاد مجلس شورای اسلامی در خصوص حذف قیمت گذاری دستوری از محصولات شرکتهای بورسی بود که مقرر شد تمامی این پیشنهادات در کمیسیون مقدماتی شورای عالی هماهنگی اقتصادی بررسی و سپس در جلسات بعدی سران قوا مطرح شوند بدین ترتیب حمایت سران 3 قوه به مصوبات این جلسه بسنده نشده و ادامه خواهد داشت./ سنا

#مهم

💢طرح بزرگ صندوق توسعه بازار برای سرمایه گذاری بلند مدت در سهام

با بازدهی تضمین شده

صدور اوراق تبعی خرید سهام، بیش از 6 هزار میلیارد تومان/ توسط صندوق توسعه بازار

✅ از شنبه 18 اردیبهشت برای 13 نماد #فارس #همراه #فملی #فولاد #وبصادر #وبملت #وتجارت #شپنا #شتران #شبندر #خساپا #خودرو #اخابر اوراق اختیار فروش تبعی، عرضه خواهد شد.

فقط صندوق های با درآمد ثابت می توانند این اوراق تبعی را همراه با سهام پایه خریداری نمایند .


1400.02.12

💢 شکست مقاومت بازار خودرو در برابر کاهش قیمت ها

مشاهدات خبرنگاران حاکی است:
▫️ به‌دلیل سیر نزولی نرخ طلا، سکه و ارز، میزان معاملات در بازار خودرو به‌شدت کاهش یافته است
▫️در بازار خودرو‌های خارجی نیز به‌دلیل رکود کامل و با وجود افت نسبی قیمت‌ها، تقاضا برای خرید این خودروها تقریبا به صفر رسیده/همشهری

🧮 گزارش بازار ۱۱:۰۰ 🕰

📊شاخص کل با افت ۱۱،۳۰۰ واحد
در کانال ۱/۱۸۳/۰۰۰ واحد قرار دارد

📈شاخص هم وزن با ۹۲۰ واحد افت
در کانال ۴۲۴/۷۵۲ واحد است.

💰ارزش معاملات بورس و فرابورس
تا این لحظه 🔻۱۹۰۰ میلیارد تومان !!

📊 وضعیت بازار در پایان معاملات ۱شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

🔹شاخص کل بورس کار خود را با ۱۳،۶۲۵ واحد افت شروع کرد و به کانال یک میلیون و ۱۸۰ هزار واحد برگشت .

🔸شاخص کل با معیار هم وزن ۱۱۹۷ واحد منفی بود و در پله ۴۲۴ هزار واحدی ایستاد.

🔹 شاخص بازار فرابورس ۱۷ هزار و ۴۷۰ واحد را به ثبت رساند .

🔰 #فولاد #فملی #فارس #شستا #کچاد و #تاپیکو بیشترین تاثیر منفی را روی شاخص داشتند و نماد #وپاسار #وبملت تنها نمادهای سبز پوش بود .

✅ مجموع ارزش معاملات بورس و فرابورس ۴هزار میلیارد بوده است.

💢 ابلاغ محدوده نوسان قیمت پایه در بورس کالا

احمد رحیمی مدیر عملیات عرضه شرکت بورس کالا:

🔹محدوده نوسان قیمت پایه مقاطع طولی (میلگرد، تیرآهن، نبشی، ناودانی و غیره) از روز چهارشنبه 15 اردیبهشت‌ ماه، مثبت و منفی سه درصد میانگین قیمت کشف شده قبلی لحاظ خواهد شد.

#کنسانتره در بورس کالا

💢50 هزار تن کنسانتره تولیدی چادرملو برای نخستین بار در بورس کالا معامله شد که با اندکی رشد نسبت به قیمت پایه با رقم 24.101.000 ريال برای هر تن قیمت خورد.

روند حرکتی قیمت این کالا در عملکرد دو صنعت بزرگ موثر است. لذا باید تخمینی هر چند نیمه دقیق از آن داشت.

با توجه به اینکه تقاضای داخلی کنسانتره و گندله بیش از تولید است، احتمال آزاد سازی صادرات کم است و به همین دلیل تطبیق قیمتهای داخلی با قیمتهای جهانی دور از ذهن است. اگرچه با توجه به اینکه کمبودهایی در تولید وجود دارد رقابت نسبی برای خرید کنسانتره به وجود خواهد آمد که این باعث اصلاح نرخ فعلی به سود شرکتهای معدنی خواهد شد و البته تعیین دقیق قیمتهای تعادلی در شرایط فعلی بسیار مشکل است.

🔸از رشد قیمت کنسانتره، نمادهای #ومعادن، #وامید #کچاد، #کگل، #کنور، #اپال و #میدکو منتفع می شوند.

🔹از آن سو نمادهای #کاوه ، #ارفع، #هرمز، #فسازان وتا حدودی #فخوز دچار افزایش هزینه خواهند شد و لیکن این تاثیر در سودآوری آنها معنا دار نخواهد بود.

🔸نماد #فولاد هم به دلیل در اختیار داشتن کل زنجیره تولید تاثیری نخواهد پذیرفت.

💢 #کخاک
صورت‌های مالی سال مالی منتهی به 1399/12/30 (#حسابرسی_شده) شرکت صنایع خاک چینی ایران

▪️ شرکت صنایع خاک چینی ایران در دوره 12 ماهه منتهی به 1399/12/30 به ازای هر سهم 7,806 ریال سود محقق کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 132% افزایش داشته است.

▪️ «کخاک» با سرمایه ثبت شده 500,000 میلیون ریال طی عملکرد 12 ماهه منتهی به 1399/12/30 مبلغ 3,902,840 میلیون ریال سود محقق کرده است.

✅ پوشش ریسک چیست؟

🔻 پوشش ریسک یا مصون سازی، یک سرمایه‌گذاری است برای کاهش ریسک مربوط به تغییرات نامطلوب قیمت یک دارایی. معمولاً پوشش ریسک شامل اتخاذ یک موقعیت معاملاتی معکوس در اوراق مشتقه نسبت به دارایی تحت پوشش است.

🔻 مثلاً سرمایه‌گذاری به نام “مورتی” ۱۰۰ سهمِ “پی ال سی” را به قیمت ۱۰ دلار خریداری می‌کند. “مورتی” با خرید اختیار فروش ۵ دلاری برای این سهم، با قیمت توافقی ۸ دلار و سررسید یک ساله، ریسک خود را پوشش می‌دهد. اگر سهم با قیمتی بیشتر از قیمت توافقی معامله شود “مورتی” اختیار فروش خود را اعمال نمی‌کند.

🔻 اگر سهم در قیمت صفر دلار معامله شود، او می‌تواند هر سهم خود را به قیمت ۸ دلار بفروشد. در این حالت زیان او ۲۰۵ دلار می‌شود. بدون استفاده از اختیار معامله، کل سرمایه‌گذاری “مورتی” سوخت می‌شد.

✅ پوشش ریسک به زبان ساده

🔻 پوشش ریسک مشابه خرید یک بیمه نامه است. به عنوان مثال فرض کنید در یک منطقه زلزله خیز خانه‌ای را خریداری نموده‌اید. برای آن که از خانه خود در مقابل زلزله حفاظت کنید (به عبارت دیگر ریسک ناشی از وقوع زلزله را پوشش دهید) باید بیمه نامه حوادث طبیعی خریداری نمایید. پوشش ریسک معمولاً رایگان نیست و هزینه‌هایی را به اشخاص تحمیل خواهد کرد.

🔻 هنگام پوشش ریسک باید یک تعادل منطقی میان ریسک و بازده برقرار باشد. شایان ذکر است که هنگامی که ریسک بالقوه را کاهش می‌دهید، سود بالقوه شما نیز کاهش خواهد یافت بنابراین که اگر شرکت‌ها خود را در مقابل ریسک پوشش ندهند، ممکن است عملکرد بهتری نسبت به حالت پوشش ریسک داشته باشند. همچنین این احتمال نیز وجود دارد، که عملکرد بدتری نسبت به حالت پوشش ریسک داشته باشند.

🔻 با استفاده از تنوع بخشی می‌توان بخشی از ریسک که ریسک غیرسیستماتیک نامیده می‌شود را از بین برد اما همچنان با ریسک سیستماتیک مواجه خواهیم بود. در این شرایط برای پوشش ریسک‌های سیستماتیک معمولاً از مشتقات مالی نظری قراردادهای آتی، اختیار معامله، قرارداد تاخت و … استفاده می‌گردد.


1400.02.11

#ناظر

💢به اطلاع مي رساند،نمادهای معاملاتي #ملت، #ولصنم، #کسعدی، #ورنا، #غزر، #ثفارس، #ولساپا، #ثشاهد، #كالا، #ثاميد، #حتوكا مشمول دستورالعمل رفع گره معاملاتي مي باشند.

💢 لزوم ایجاد دادگاه تخصصی بورس برای برخورد با تخلف بازارگردانان

🔹یک نماینده مجلس با اشاره به این که فقدان نظارت و برخورد با تخلف بازارگردانان بورس مشهود است، از ریاست قوه قضائیه درخواست کرد برای حفظ ثروت ملی و دفاع از حقوق ملت در جهت ایجاد دادگاه تخصصی و نظارت بر بورس و بازار سرمایه اقدام عاجل نماید.

🧮 گزارش بازار ۱۱:۰۰ 🕰

📊شاخص کل با ۱۰،۰۰۰ واحد افت
در کانال ۱/۱۹۷/۷۶۰ واحد قرار دارد
که در ابتدای معاملات امروز را مثبت
شروع کرد و در ادامه مجدد وارد نوسانات منفی شد.

📈شاخص هم وزن با ۱،۱۳۰ واحد افت
در کانال ۴۲۶/۱۳۳ واحد است .

💰ارزش معاملات بورس و فرابورس
تا این لحظه نزدیک به ۶۰۰۰ میلیارد تومان

📊 وضعیت بازار در پایان معاملات شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

🔹شاخص کل بورس کار خود را با ۱۳،۵۴۷ واحد افت شروع کرد و به کانال یک میلیون و ۱۹۴ هزار واحد برگشت .

🔸شاخص کل با معیار هم وزن ۱۶۰۸ واحد منفی بود و در پله ۴۲۵ هزار واحدی ایستاد.

🔹 شاخص بازار فرابورس ۱۷ هزار و ۵۷۲ واحد را به ثبت رساند .

🔰 #فولاد #فملی #فارس #شستا #کچاد و #تاپیکو بیشترین تاثیر منفی را روی شاخص داشتند و نماد #وپاسار تنها نماد سبز پوش بود .

✅ مجموع ارزش معاملات بورس و فرابورس ۸ هزار میلیارد و ارزش معاملات خرد هزار و میلیارد تومان بوده است .

🎙گفتگوی خبری برنامه تحریریه
📺شبکه ایران کالا iktv.ir
🕰ساعت ۱۶:۰۰

✅وضعیت فعلی و گزارش بازار
✅ #بورس_سپرتورمی
✅نرخ بهره

📞۰۲۱_۲۸۴۲۱۰۵۱
🌐 www.exirise.com
🆔 @exir_investing
📱 https://b2n.ir/q49327/
👆live in Instagram

💢 بورس تورم زا نیست

چون جای پول چاپ کردن نیست

👈تورم و اون جایی درست میشه که
پول چاپ میکنه و و سپرده میگیره
که تولید و اقتصاد کشور و فلج بکنه

💢نرخ بهره تورم زا هست نه بازار سرمایه

#بورس_سپرتورمی
#بورس_مولد

🧮 #تحلیل_هفتگی
🛢نماد: #پترول

 

📲در پیج اینستاگرام IGTV ببینید👇
https://b2n.ir/m56433

💢رعایت اصول سرمایه گذاری
و داشتن استراتژی در معاملات الزامیست. /

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.