مسئولیت اجتماعی

مسئولیت اجتماعی

تعهد به جامعه و محیط زیست، مفهومی چندوجهی در گروه سرمایه گزاری اکسیر است. ما در جایگاه یک مجموعۀ مشاوره ائی و مالی در حوزه بورس اوراق بهادار و انرژی ، همواره در توسعۀ کسب و کار به مسئولیت‌های اجتماعی‌مان توجه داشته‌ایم. ارتقای مقولات سلامت، ایمنی و محیط زیست ( HSE ( Health, Security, Environment مورد تأکید همیشگی مدیران اجرایی ما بوده و در سراسر گروه اکسیر، در تمامی زیر مجمعه های شرکت، اهمیت ویژه‌ای داشته است. این امر ریشه در اهمیتِ حفظ سلامت منابع انسانی به طور عام و حراست از منابع دخیل در کسب و کار اکسیر به طور ویژه و نیز اهمیت حفاظت از محیط زیست دارد.

شرکت سرمایه گزاری اکسیر و شرکت‌های زیر مجموعه، با هدفِ ارتقاء عملکرد سازمانی خود در حوزۀ حفظ محیط زیست و ارتقای حفظ سلامت جامعه همواره در تلاش بدست آوردن استانداردهای موجود در این زمینه هست،. تلاش‌های متعددی نیز در جهت افزایشِ راندمان کاری نموده است. در سال‌های اخیر، حرکت به سوی روش های تحلیلی بروز و شناخت موقعیت های مناسب سرمایه گذاری جدید برای پاسخ به نیازهای متنوعِ مشتریان با بهره‌گیری از روش‌های پایدار و حافظ کرامت های انسانی صورت پذیرفته است.

به باور ما، مسئولیت­‌پذیری اجتماعی یک تعهد است :

  • تعهد در قبال حفظ محیط زیست
  • تعهد در قبال عدم تبعیض در امور استخدامی
  • تعهد در قبال توجه به تأمین نیازهای کارکنان
  • تعهد در قبال عدم ارایۀ محصولات زیان­‌آور
  • تعهد در قبال اختصاص منابع مالی در مسیر تامین رفاه عمومی مورد قبول اکثریت جامعه
  • تعهد در قبال نپرداختن به فعالیت­‌های غیراخلاقی
  • و تعهد در قبال اصول بنیادین انسانیت و پاسخگویی در قبال آنها

منشور مسئولیت اجتماعی در اکسیر

مسئولیت اجتماعی شرکتی (CSR (Corporate Social Responsibility موضوع حساس و توجه‌برانگیزی در سال‌های اخیر بوده است. سازمان‌های سرآمد به عنوان سازمان‌هایی پاسخگو، برای شفاف‌سازی عملکردشان در برابر ذینفعان خود و ایفای تعهدات‌شان در حوزۀ مسئولیت اجتماعی، ارزش‌های خویش را ابراز می‌دارند و اطمینان حاصل می‌کنند که این تعهدات در سراسر سازمان جاری شوند. به این ترتیب، مسئولیت‌پذیری اجتماعی برای آنان مزایای دوجانبه‌ای خواهد داشت؛ به طوری که هم سازمان از رویکرد اخلاقی‌تر و منسجم‌تری نفع می‌برد و هم جامعه و طرف‌های ذینفع، نظر و برداشت بهتری از عملکرد و نقاط قوت سازمان خواهند داشت
در این راستا شرکت سرمایه گذاری اکسیر به جمع حامیان و خیرین پیوسته است و امید دارد در سایه الطاف الهی این راه را بهتر از همیشه ادامه دهد.

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت برای اکسیر محفوظ است - طراحی سایت توسط آرتیمان وب